2009-09-11
Konkurs fotograficzny "Szczęśliwe dzieciństwo"!

Organizatorzy kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” zapraszają wszystkich zainteresowanych fotografią do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym pod hasłem „Szczęśliwe dzieciństwo”.

Czas dzieciństwa to zakopywanie „sekretów” w ogródku, ręce lepkie od waty cukrowej, przyjaźnie z psami z sąsiedztwa i hodowla ślimaków w słoiku. To też tata, który nosi na barana i mama, do której można się przytulić, gdy zrobi się ciemno. Dzieciństwo to czas wspaniałych emocji, które inspirują ludzi wkoło. Może Państwo mają pomysły na pokazanie tego szczególnego okresu radości?

ZADANIE KONKURSOWE:

Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii ilustrującej temat „Szczęśliwe dzieciństwo” (portret, reportaż).
Prace o wymiarach 20x30 centymetrów 72 dpi należy przesłać wraz z wypełnianą kartą zgłoszeniową pocztą elektroniczną na adres dziecinstwobezprzemocy@fdn.pl w tytule wpisując : „Konkurs fotograficzny".
 

NAGRODY

Na laureatów konkursu czeka wystawa oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny ufundowany przez firmę Nikon:

I miejsce - lustrzanka cyfrowa Nikon D3000 z obiektywem 18-55 mm – zapewniająca znakomitą jakość zdjęć i oferująca szeroki zakres funkcji, które ułatwiają i uatrakcyjniają fotografowanie. Przetwornik obrazu o rozdzielczości 10,2 mln pikseli oraz szybki, wydajny autofokus zapewniają precyzyjne wykonywanie szczegółowych zdjęć. Duży monitor LCD o przekątnej 3 cale pozwala wygodnie komponować i sprawdzać ujęcia oraz ułatwia korzystanie z wbudowanego menu retuszu, które umożliwia modyfikowanie zdjęć bez użycia komputera. Więcej informacji tutaj


II miejsce - Nikon COOLPIX S1000pj - pierwszy na świecie aparat kompaktowy z wbudowanym projektorem, który pozwala wyświetlać zdjęcia i filmy bez użycia telewizora czy komputera, na dowolnej płaskiej powierzchni, jak ściana czy sufit. Ten smukły i mobilny aparat jest bardzo prosty w obsłudze i dysponuje wieloma funkcjami ułatwiającymi robienie znakomitych zdjęć, takimi jak automatyczny wybór programu tematycznego czy zautomatyzowany system zdjęć portretowych – z funkcją miękkiego odcienia skóry. Model posiada matrycę 12 mln pikseli i 5-krotny zoom optyczny z hybrydową redukcją drgań VR (redukcja drgań w obiektywie i elektroniczna). Więcej informacji tutaj lub tutaj.


III miejsce - Nikon COOLPIX S630 - to wyróżniający się ergonomiczną formą aparat o rozdzielczości 12 milionów pikseli, który dzięki wygodnemu uchwytowi zapewnia doskonałe rezultaty fotografowania. Aparat wyposażony został we wszechstronny obiektyw NIKKOR z 7-krotnym zoomem optycznym z redukcją drgań VR z przesunięciem matrycy CCD, 2,7-calowy monitor LCD, funkcję automatycznego wyboru programu tematycznego oraz systemem zdjęć portretowych z technologiami zapobiegania rozmyciu obrazu. Więcej informacji tutaj.

Prace finalistów będą prezentowane na wystawie w Galerii Jabłkowskich przy ul. Chmielnej 21 w Warszawie od 24 października 2009 r.
 

TERMIN NADSYŁANIA

Termin zgłaszania prac: od 15 sierpnia do 6 października 2009 roku.
 

DOKUMENTY KONKURSOWE

Regulamin konkursu (doc, 47 KB)

Karta zgłoszeniowa (doc, 117 KB)

 

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury, w skład którego wejdą uznani polscy fotograficy, wśród nich Tomek Sikora.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerami konkursu są: Związek Polskich Artystów Fotografików, Nikon oraz Galeria Jabłkowskich, a partnerami medialnymi - portale Fotopolis.pl i eDziecko.pl.

 

 

         http://www.braciajablkowscy.pl/?dp